Evde Rahatlık

2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri

Yaz aylarıyla birlikte bir yenilenme isteği, fazlalıklardan kurtulma isteği oluşur herkeste. Bazen gardroplara bazen de oda dekorasyonuna takılır akıl. Peki tüm kıyafetler yenileniyorsa, yaşadığınız alan neden yenilenmesin? Bugün size 2016 yazı için dekorasyon önerileri konusunda ilham olmak istiyoruz.

Odanızın dekorasyonunu değiştirmek istiyorsanız, öncelikle bir bütçe belirlemelisiniz. Yatak, gardrop gibi büyük eşyaları değiştirmek mi yoksa yalnızca bir kaç ufak dokunuşla farklılaşmak mı istiyorsunuz? Eğer bu sorulara yanıt bulduysanız, önerilerimizi uygulamaya başlayabilirsiniz.

Odanızı baştan aşağı yenilemeyi düşünüyorsanız, işiniz çok daha kolay. Yeni eşyalarla birlikte tüm aksesuarlarınızı da seçerek yaşam alanınızı tam da istediğiniz gibi yenileyebilirsiniz. Eğer yeni hissetmek için bir kaç ufak dokunuşa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız da önerimizle birlikte belki de en çok keyif alacağınız alanları yaratacaksınız.

2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri
2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri

Odanızda farklılık yaratmaya öncelikle taze ve temiz kokularla başlayabilirsiniz. Koku bir çok duygunuzu aynı anda harekete geçirir. Bu yüzden yenilenmek istediğinizde farklı kokuları deneyebilirsiniz. Kokulara karşı hassasiyetiniz varsa, yalnızca odanızın bir köşesine bir koku sıkıp, sonrasında odanızı iyice havalandırabilirsiniz. Merak etmeyin, kokular, sandığınız kadar kolay uçup gitmeyecektir. Kokulara hassasiyetiniz yoksa, ev dekorasyon ürünleri satan mağazalarsan dilediğiniz yoğunlukta oda kokularını alabilir ve hem dekoratif olarak da kullanabilirsiniz.

2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri
2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri

Yaz aylarında eğer tam zamanlı bir işiniz yoksa, muhtemelen evdesinizdir. Evde olduğunuz zamanları keyifle değerlendirmek için de kendinize bir keyif köşesi yaratabilirsiniz. Bunu yapmak için odam küçük diyorsanız, başucunuzdaki ufacık bir alanla da bunu yapabilirsiniz. Belki yeni bir kupa, bir kaç dergi ve yeni bir aydınlatma ile, günün istediğiniz saatinde yatağınıza ya da koltuğunuza uzanıp keyif yapabilirsiniz. En sevdiğiniz kitapları ya da dergileri de bu alanda bırakabilir ve kendinizi de yeniliğe açık tutabilirsiniz.

2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri
2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri

Gelelim şimdi odanızın havasını anında değiştirebilecek detaylara. Elbette yaz aylarında hep daha renkli olmak vardır akıllarda, yaşadığınız alanda, odanızda, tamamen renkli olmak karışıklığa da yol açabilir. Bu yüzden sade zeminler yaratıp, detaylarla renklendirebilirsiniz. Peki akşamları ne yapacaksınız? Gün ışığı insana müthiş bir enerji verir peki akşam olunca, odanızla ilgili yaptığınız tüm renkli detaylar nasıl görünüyor? Akşam saatlerinde de keyif yapmak istiyorsanız, kendinize güzel ve sağlığa zararlı olmayan fitillere sahip mumlar alın. İster renkli, ister kokulu olsun, odanıza hem güzel bir dekor hem de farklı bir ambians katacaktır.

2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri
2016 Yazı İçin Dekorasyon Önerileri

Tüm bu önerilerimize eklemek istediğiniz, evinizde uyguladığınız fikirlerinizi de bizimle yorum olarak paylaşmayı unutmayın!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı