Spor Modası

Akıllı Telefonunuzda Mutlaka Olması Gereken Spor Uygulamaları

Ne tür spor uygulamalarını hangi özellikleri ile kullanman gerektiğini okumaya hazırsan başlıyoruz!

Gün içindeki performansının takip eden uygulamalar!

Akıllı telefonunun modeline göre bazen içerisinde hazır bulunan, bazen de uygulama mağazalarından indirebildiğin performans uygulamalarından birine mutlaka yer vermelisin.

Gün içerisindeki hareketinin takibi için biraz daha meraklıysan bir aktivite bilekliği alarak bunu da akıllı telefonuna entegre etmeni öneriririz. Böylece uykunda bile hareket ve uyku derinliğine dair fikrin olabilir. Yok ben telefonumdaki uygulamayla yetineyim dersen basit bir adım ölçere sahip olmanda yarar var. Gün içerisinde kaç adım attığın, kaç km yol aldığın, kaç kalori yaktığın gibi birçok özelliği takip edebilirsin. Üstelik bu uygulamaları sosyal ağlarına bağlayarak arkadaşlarınla aranda bir challenge da yaratabilirsin.

Akıllı Telefon Spor Uygulamaları
Akıllı Telefon Spor Uygulamaları

Yoga ve Meditasyon Uygulamaları

Yoganın her gün düzenli yapıldığında hem sağlık, hem fiziki hem de ruhsal olarak sana iyi geldiğini ortaya koyan birçok araştırma mevcut. Yoga ile birlikte zihnini ve bedenini dinlendirmen mümkün. Ancak ben unuturum, ya da nasıl yapacağımı bilmiyorum diyorsan akıllı telefonun ne güne duruyor! Akıllı telefonuna indireceğin yoga ve meditasyon uygulamaları ile gün içerisinde dilediğin zaman uygulamalar aracılığı ile yoga ve meditasyon yapman mümkün. Hangi hareketleri ne kadar yapacağın, hangi müziklerle yapacağına kadar birçok detayı sunduklarını da söyleyelim.

Koşu Uygulamaları

Son yılların belki de n popüler spor uygulamaları koşu uygulamaları olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda birçok uygulama bulunsa da işin özünde kaç km koştuğunuz, ne kadar sürede koşuyu tamamladığınız, hangi güzergarhta koştuğunuz gibi detaylar yer alıyor. Bu uygulamaların bu kadar kullanılması ve konuşulmasının sebebi aslında bir challenge etkisi yaratmaları. Hesaplarınızı bağladğınızda o hafta arkadaşlarınız arasında kaçıncı sırada olduğunuz gibi bir oyunun içine katılmanız da mümkün. Aynı şekilde kendinize o ay ya da hafta için km hedefi koyabilir kendinizle de yarışabilirsiniz. Bizce mutlaka bir koşu programı indirmenizde de yarar var.

Ritmini seç, spora başla!

Spor uygulamalarından bahsederken özellikle spor sırasında kendini daha iyi hissetmeni sağlayacak ve performansını etkileyecek bir müzik listesi de oluşturmanda yarar var. Yok ben liste ile uğraşamam diyorsan da bunu da düşünmüşler! Spotify gibi müzik uygulamaları aracılığı ile spor türleri için oluşturulmuş müzik listelerini açabilir, keyifli vaktin tadını çıkarabilirsin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı