Evde Rahatlık

Bahar Yorgunluğuna Karşı 5 Öneri!

Sonbahara geçişle birlikte halsizlik, sabah zor uyanmak gibi pek de sevmediğimiz durumlarla karşı karşıya olabiliriz. Bu konuda yalnız değilsin, bahar yorgunluğu olarak da bilinen özellikle mevsim geçişlerinden karşılaştığımız bir durum. Bahar yorgunluğuna karşı neler yapmalısın, bu süreci nasıl daha iyi atlatabilirsin diye önerilerimizi seninle paylaşmak istedik!

Beslenme düzenine dikkat et!

beslenme düzenine dikkat

Bahar yorgunluğu özellikle hava koşullarının da değişmesiyle birlikte soğuk algınlığı gibi birçok hastalığı da peşinde getiren bir süreç. Bu durumda yeni mevsimle birlikte yeni sebze meyveleri de beslenme düzenine katarak bu yorgunluğun üstesinden gelebilirsin. Mesela vitamin ve mineral bakımından zengin besinler ile meyve-sebze salataları, smoothieler yapabilirsin.

Enerjini yüksek tutacak aktivitelere katıl!

enerjini yüksek tut

Bahar yorgunluğunun üstesinden gelmenin bir yolu da enerjini yüksek tutmak! Bunun için yapabileceklerin de oldukça fazla. Yüksek ritimli müzikler ile sabah koşuları, hafta sonu yakın lokasyonlara trekking vb. doğa sporları yapabilirsin. Ya da kendine bir bisiklet al ve doğanın içine yolculuk yap!

Evde keyif yapmanın tadını çıkar!

Sonbaharla birlikte evde daha çok vakit geçirmek isteyebilirsin. Durum böyle olunca iyice evde yorgun hissetmek yerine yapabileceğin birçok şey var! Kendine bakım yapacağın bir gün planlayabilirsin. Bu hem ruhuna hem de vücuduna iyi gelecektir. İstersen kız kıza bir pijama ya da bakım partisi de yapabilirsin. Çok sevdiğin film türlerinde ya da yeni yabancı diziler keşfedebilirsin. Yanına bir kahve, bitki çayı ya da sıcak çikolata alırsan keyfin katlanabilir!

evde keyif

Ruhunu sanatla besle, kendini geliştir!

Özellikle sonbahar yepyeni bir sezonun açılışını da temsil eder. Yeni sergi ve müze etkinlikleri başlar, tiyatrolar açılır, kurs ve seminerler yeni sınıflarını açar. Kültür sanat etkinliklerine katılarak ufkunu genişletebilir ya da edineceğin yeni bir hobi ile gerekli enerji ve mutluluğu kazanabilirsin. Uzun zamandır istediğin bir hobi varsa bunları yakından inceleyerek başlamaya ne dersin?

Yeni sezon alışverişi!

Kim demiş alışveriş yorgunluktur diye! J Alışverişin ruhuna iyi gelen bir hali varsa bahar yorgunluklarını gidermek için yeni sezon ürünlerini keşfetmek, kendine yeni kombinler yapmak, yeni renk tonlarında makyaj ürünleri satın almak. Hatta belki de yazın giyemediğin tüm elbiseleri yeni sezon külotlu çoraplarla kombinlemek sana iyi gelebilir!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı