Cilt Bakımı

Cildimizin Kışları Nelere İhtiyacı Var?

Ceketler yerini paltolara bıraktı, artık bir atkı almadan sokağa çıkmak olmuyor… Üşümemek için kat kat giyindiğimiz günler geldi çattı. Üşümemek için giyinmek yeterli. Peki cildimizi soğuktan korumak için ne yapmalı? Gelin birlikte bakalım…

Cildimizin Kışlık İhtiyaçları

içten dışa sağlık

1. İçten dışa sağlık
Hem yüzümüzü hem de vücudumuzu soğuktan korumak için yapmamız gereken temel şey, bolca su içmek. Bunun mevsimi olmadığını hepimiz biliyoruz. Bolca su için. Bir hafta boyunca günde sadece birkaç bardak su içerseniz, cildiniz kurumaya, dökülmeye ve solgun görünmeye başlar. Susuz kaldığınızda bu cildinizden de belli olur. Bu sebepler günde 2-3 litreye yakın su içmekte fayda var.

ölü derilere elvada

2. Ölü derilere elveda
Ölü deriler cildinizin nefes almasını engeller ve canlı görünümü kaybetmesine neden olur. Ölü derilerden arınmak için hamam tercih eden de var, spalarda bakıma koşanlar da… Tarafınızı seçin, size faydası olmayan derilere veda edin. Nefes alan bir cilde sahip olmak harika.

kan dolaşımının önemi yadsınamaz

3. Kan dolaşımının önemi yadsınamaz…
Kan dolaşımı, kışın daha yavaştır. Kan dolaşımınızı hızlandırmak, parlak ve canlı bir cilt için önemlidir. Bu da sağlıklı bir cilt demektir. Bacaklarda selülit oluşumunu engellemek ve ışıltıyı artırmak için buna önem vermelisiniz. Her gün kuru fırça ile cildinizi fırçalarsanız, birkaç hafta içinde olumlu sonuçları görebilirsiniz. Kuru fırça, doğal kıllardan yapılmış olan cildinize zarar vermeyen fırça ile cildinizi düzenli olarak fırçalama yöntemidir.

meyveleri ve sebzeleri ısklamayın

4. Meyveleri ve sebzeleri ıskalamayın.
Meyve ve sebzeler bolca vitamin içerir. İşte o vitaminler, tahmin ettiğimizden fazla etkiye sahipler. Mesela, C vitamini sadece bizi soğuk algınlığından korumaz. Aynı zamanda cilt için eşsiz bir gençlik iksiridir. Yeşil yapraklı sebzelerin temizleyici ve yenileyici gücü de kış için harikadır.

detoks zamanı

5. Detoks zamanı!
Her ay 1 ila 3 gün arasında, bir uzmandan yardım ve bilgi alarak detoks yapabilirsiniz. Sebzelerin temizleyici gücünden faydalanmak ve cildinizi parlatmak için hiç fena bir fikir değil. Sebze ve meyvelere güvenin demiştik…
nemlendirici etki

6. Nemlendirici etki.
Cilt tipinize göre su ya da yağ bazlı bir nemlendirici kullanmak çok önemli. Sağlıklı beslenerek, temiz tutarak ve su tüketerek iyi duruma getirdiğiniz cildinizi güzel bir nemlendirici ile daha da mutlu edin.

doğayla buluşma

7. Doğayla buluşma!
Şehir hayatının hızı baya toz kaldırıyor ve o toplar cildimizi epeyce yoruyor. Sık sık doğa yürüyüşü yapmak içten dışa iyi gelir.
Dört mevsim sağlıklı bir cilde sahip olmak imkansız değil.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı