İç Giyim

Emzirme Sütyeni Nasıl Seçilir?

Şüphesiz hayatınız için birçok anıyı biriktireceğiniz bir dönem, hamilelik ve lohusalık. Bebeğinizi kucağınıza alacağınız o günü iple çekerken vücudunuzda karşılaşacağınız birçok değişikliğe, öğrenmeniz gereken birçok detaya da hazır olmalısınız.

Anne olmaya karar verdiğiniz ve bu duyguyu tattığınız andan itibaren birçok şeyi öğrenmeniz ve deneyimlemeniz gerekiyor. Bunlardan biri de bu süreçte yaşayacağınız fiziksel değişimler. Göğüslerinizdeki değişimler de bunlardan biri. Hamile kaldığınız andan itibaren değişimini hissedeceğiniz göğüsleriniz için uygun sütyeni seçmek, hem kendi sağlığınız hem de bebeğiniz için oldukça önemli. Bu yazımızda da emzirme sütyeni nasıl seçilir anlatalım istedik.

Emzirme sütyeni aslında hamilelik ile birlikte kullanmaya başlayabileceğiniz bir sütyen. Her ne kadar adı emzirme olsa da göğüslerinin değişen ölçülerine uyum sağlaması açısından hamilelik süresinde de kullanılabilir.

siyah emzirme sütyeni

Emzirme sütyeni seçerken dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Öncelikle doğumunuza çok vakit varsa mevcut göğüs ölçünüzden 1 ya da 2 beden büyük almanızda yarar var. Doğum sonrasında süt kanallarının faaliyetlerinden ve bebeğinizi besleme davranışınıza göre göğüs ölçüleriniz oldukça değişiklik gösterebilir. Bu sebeple emzirme sütyenini henüz almadıysanız doğumdan 4 hafta kadar önce almanızda yarar var.

beyaz emzirme sütyeni

Emzirme sütyenlerinin en önemli özelliği gün içerisinde sıkça açılıp kapanabilen bir yapıda olması, kopçalarının kolaylıkla açılabilir olmasıdır. Emzirme sütyenlerinin açılabilir alanı ne kadar çabuk ve geniş ölçüde açılıyorsa o kadar iyi demektir. Penti’nin emzirme sütyenlerinin ön kısımları rahatça açılabilir kopçalara sahipken, sütyenin açılan kısmı tam açıldığı için bebeğinizin emzirme sırasında teninize daha yakın olmasına yardımcı olur.

Emzirme sütyeni seçerken göğüslerinizi iyi kavramasına dikkat etmelisiniz. Bu yüzden de doğru ölçüde satın almanız ekstra önem taşıyor. Doğum sonrası göğüsleriniz büyüyeceği için göğüs sarkmasını engellemek adına toparlayıcı emzirme sütyenlerini seçmenizde yarar var.

Hamilelik ve lohusa döneminde kilo alıp vereceğiniz için emzirme sütyeni ile birlikte sütyen agrafı almanızda da yarar var. Sütyeniniz göğüsleriniz için uygunken dar hissediyorsanız sütyen agrafı ile konforunuzu arttırabilirsiniz. Penti sütyen agrafı dikilmeye gerek duymadan rahatça genişletmenizi sağlar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı