Moda Trendleri

En Moda Kumaşlar, Desenler, Renkler

Moda demek, gidip vitrinde duran parçaları satın almak anlamına gelmiyor. Moda, kumaştan, trendlerden, uyumlardan da anlamaktır. Bu sebeple de her sezonun en moda kumaşları, desenleri ve renkleri önemli bir yer tutuyor. Trendleri yakalamak için hadi durmayın biraz detaylara dalalım. Sezonun en moda kumaşları, desenleri ve renkleri bu yazıda!

Harika bir kış için, dokuları tanıma zamanı!

sezonun kumaşlarını yakala

1. Sezonun kumaşlarını yakala
Bu sezon her yerde bolca kadife görüyorsunuz değil mi? Güzel haber, kadifenin yükselişi uzun süre devam edecek. İç giyimden aksesuarlara kadar her yerde kadifeleri görmemiz mümkün. Kadifelere ek olarak, başka kumaşlar da çok gözde. Tüller ve danteller iç giyimin kraliçeleri olmaktan çıktılar ve gündelik hayatta yerlerini aldılar. Plastik dokulu kumaşların seveni de sevmeyeni de vardır ama bilin ki onlar da epey moda! Derinin vazgeçilmezliği de yine sezonun en iyi tasarımlarıyla buluşacak… Işıltılı, pullu ve payetli parçaların yeri bu sezon tartışılmaz.

Kumaşları tanıyın, kombinleri güçlendirin.

sezonun desenlerini kaçırma

2. Sezonun desenlerini kaçırma
Desenler konusunu biraz açalım… Desenler, dokular, modaya yön veren çizgilerden bahsedeceğiz. Mesela, dantel ve tüllerle bolca kullanılan nakışların ne kadar moda olduğundan bahsetmemek mümkün değil. Dantel ve nakışı bir arada gördüğünüz yerde hemen alın.

Baskılı kumaşlar, geometrik desenler ise bu senenin olmazsa olmazları arasında olacak.
Ekoselere, puantiyelere, çiçeklere ve kamuflaj desenlere de dolabınızda yer açın.

Bu sezon, geleneksel parçalara modern dokunuşlar hakim. Sezon kesimleri “oversize” görünse de, bedeninize göre seçim yapmak en güzeli.

sezonun renklerini bul

3. Sezonun renklerini bul
Bu sezon bir kıştan beklenmeyecek kadar sıcak ve renkli geçecek. Kırmızı ve morun ana renkler olduğu bir kıştan bahsediyoruz ne de olsa… Kırmızı, mor, haki, mavinin ve sarının tok tonları bolca karşımıza çıkacak. Tarçın renkli şu sütyene kimse hayır demez diye düşünüyoruz.

Çiçek desenleri yaz aylarında olduğu gibi pastel renklerde değil tabii ki. Koyu fonların üzerine dökülen çiçekleri arayın.

Sezon modasını yakalamak, moda olan her parçayı etraflıca tanımaktan geçiyor. Hepsini tanıyın ve tarzınızı yaratın. Penti’nin yeni sezon koleksiyonunda moda kumaşlar, desenler ve renkler mevcut.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı