Çorap Modası

Erkek modasında babet çorabı!

Erkek modasında kısa paça pantolon trendi başladığından beri ayakkabı ve çorap seçimleri dikkat çeker oldu. Her ne kadar kadınlar arasında babet çorabı adıyla anılsa da aslında suba çoraplar, hem kadınlar hem de erkeklere hitap eden bir çorap çeşidi.

Eskiden, erkekler uzun ve genelde koyu renkler tercih ediyorken, birden renkli çoraplar ortaya çıktı. Erkek modasının gelişmesiyle renkli çorapların yanına, bir de ayakkabıyı çorapsız giymiş gösteren bir trend türedi. Ayak bilekleri fora oldu. Modayı biraz daha uzaktan takip eden erkekler çorapsız o ayakkabıyı nasıl giyiyorlar diye düşünmüş bile olabilir.

erkek babet çorapları

Suba yani babet çoraplarıyla kısa sürede tüm erkekler tanıştı. Kimisi ayak yapısına uygun modelleri tercih ederken kimi de kendine uygun olmayan çorapları seçerek internette caps oldular. Ama elbette erkek suba çoraplarını çok iyi bir şıklıkla da tamamlamaya başladılar. Türkiye’de bir çok ünlü erkek tarafından da kullanıldı ve zaman zaman da espri konusu oldular. Erkeklerin şıklıkları için gösterdikleri bu çabayı destekliyoruz! Erkekler de suba giyer!

erkek babet çorap modelleri

Erkek babet çorabı, giyeceğiniz ayakkabının bilek yapısına göre değişir. Eğer üst kısmı bileğe kadar kapalı bir ayakkabı tercih edecekseniz, biraz daha kısa spor çorabı gibi görünen modeli seçmelisiniz. Eğer ayakkabınız bileklerinizi ve ayağınızın üstü bölümünü açıkta bırakacak şekildeyse, bu kez de parmaklarınızı çevreleyen modelde bir babet çorabı seçebilirsiniz.

Baber çorabı giyen erkeklerle ilgili internette dolaşan capsleri boşverin. Siz siz olun, şıklığınızdan ve konforunuzdan ödün vermeyin!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı