Güzellik

Evde El Bakımı Nasıl Yapılır?

Vücudunun her bir parçası gibi ellerinin bakımı da çok ama çok önemli. Gün içinde neredeyse her işimizi ellerimizle yapmanın yanı sıra dış görünüşün için de ellerinin bakımlı olması önemli bir detay. Pek çok kadın yoğun temposunun arasında kuaföre gidip el bakımını yaptırmaya gayret ediyor ancak kuaföre gitmeden evde de el bakımı yapman aslında hiç de zor değil. Bu yazıda seninle evde el bakımını nasıl yapabileceğini paylaşacağız. Üstelik anlattığımız yöntemler ile el bakımını çok daha masrafsız ve hijyenik koşullarda yapman mümkün.

Evde El Bakımı Daha Hijyenik!

Kuaföre gidip manikür yaptırdığımızda hepimizin aklına takılan konu kullanılan aletlerin ne kadar steril olduğudur. Evde senden başka kimsenin kullanmadığı bir bakım seti ile çok daha hijyenik koşullarda bakımlı ellere sahip olacağından emin olabilirsin. Bu yüzden evde el bakımı yapmak için ilk adım kendine bir manikür seti almak olmalı. Çok detaylı bir sete de gerek yok; bir tırnak makası, bir törpü bir de tırnak eti itici yeterli. Üstelik kuaförde yapılan manikürlerde tırnakların kenarındaki sadece ittirerek ellerinin çok daha sağlıklı kalmasını sağlayabilirsin.

el bakımı nasıl olmalı

Evde El Bakımının Aşamaları

Evde el bakımı yapmak için öncelikle kimyasal içeriği olmayan ürünleri tercih etmelisin. Düzenli olarak eline sürdüğünüz kremin doğal materyallerden üretilmiş olması sağlığın için çok daha faydalı olacaktır. Gelelim evde yapılan bir manikürün nasıl olması gerektiğine. Manikür işlemine başlamadan önce tırnaklarında oje varsa bu ojeyi iyice temizlemelisin. Sonrasında ellerinde aseton kalıntısı kalmaması için ellerini ılık suyla yıkamalısın. Tırnaklarını uzun kullanmak istiyorsan törpü yardımı ile düzeltebilir, kısa tırnak istiyorsan tırnaklarının beyaz kısmını tırnak makası yardımı ile kesebilirsin.

ojeler

Tırnağının etrafındaki dokunun kan dolaşımını hızlandırmak ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlamak için bir diş fırçası yardımı ile tırnaklarının etrafını güzelce fırçalamalısın. Bu işlemi yaparken ellerin mutlaka kuru olmalı. Sonrasında ise el bakımı için mucizevi bir etkiye sahip olan limon suyu kullanarak fırçaladığın kısımlara masaj yap. Limon suyunun ellerini ne kadar pürüzsüz gösterdiğine inanamayacaksın. Tam bir manikür etkisi için ılık suyun içine biraz limon suyu sıkın ve ellerini bu sıvının içerisinde 10 dakika kadar bekletin. Ellerini çıkardıktan sonra tırnak eti görürsen kesinlikle kesme, bunun yerine eti tırnak eti itici ile hafif bir şekilde geriye doğru itmen yeterli.

bakımlı eller

İşte son derece kolay ve hijyenik manikürün bitti bile. Son olarak ellerini ılık suyla güzelce yıkamanı ve kimyasal içeriği olmayan bir krem ile nemlendirmen yeterli. Dilersen bu aşamada el bakımı için tasarlanmış özel el maskelerini de kullanabilirsin. Son adımda kullanacağın ojeyi seçmek ise işin en keyifli kısmı. Bu işlemi ihtiyacına göre 2 ya da 3 haftada bir yaparak evde el bakımını kolaylıkla yapabilir ve son derece bakımlı ellere sahip olabilirsin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı