Evde Rahatlık

Evde Serinleten Pratik Tarifler

Yaz aylarında evde vakit geçirmek, dışarıda sıcaktan bunalmaktan çok daha iyi bir alternatif olabiliyor. Sıcak yaz günlerinde evde vakit geçirmekten keyif alanlar için, birbirinden lezzetli 2 serinleten tarifimiz var. Eğer arkadaşlarınızla serin bir parti vermek istiyorsanız bu tarifleri mutlaka denemelisiniz!

Şekersiz Muzlu Dondurma

Evde serinleten yaz atıştırmalıkları için tariflerimizi gözden geçirirken, özellikle kalorisi düşük ve lezzetli olanları seçmeye özen gösterdik. Böylece, atıştırmalıkları gönül rahatlığıyla, kilo alma derdi olmadan tüketebileceksiniz.

Evde Serinleten Pratik Tarifler - Şekersiz Muzlu Dondurma
Evde Serinleten Pratik Tarifler – Şekersiz Muzlu Dondurma

Şekersiz Muzlu Dondurma için öncelikle malzemelerimizi sıralayalım;

1 Muz

½ çay bardağı süt

isteğe göre çikolata parçaları ya da süslemek için taze meyve dilimleri

Şekersiz muzlu dondurma yapmak için, kişi başı 1 adet muz kullanabilirsiniz. Tarifimizdeki ölçüler 1 kişiliktir. Öncelikle iyice olgunlaşmış, hafif kararmış muzu soyup, bir kaç parçaya bölerek, bir buzdolabı poşetinde, dondurucuya koyarak, muzları donduruyorsunuz. Buzdolabınızın soğutma hızına bağlı olarak 3-5 saat arasında muzlarınız donmuş olacaktır. Muzu çıkardıktan sonra, rondoya atıp, üzerine sütü ekliyoruz. Eğer muz, fazla olgunlaşmış değilse ya da çikolata lezzetini de almak istiyorsanız, bu karışımın içine damla çikolata da koyabilirsiniz. Tüm malzemeleri rondoda, karışımımız kremalaşana kadar karıştırıyoruz. Ardından serinleten ve düşük kalorili atıştırmalığımız servise hazır, afiyet olsun!

Dondurulmuş Üzüm Atıştırmalıkları

Yaz aylarında sıcaklarla başetmenin en iyi yolu, serinleten ve enerji veren atıştırmalıklardır. Bunun için bir çok Youtuber’ın da denediği dondurulmuş üzümleri sizin için denedik.

Evde Serinleten Pratik Tarifler
Evde Serinleten Pratik Tarifler

Üzüm, en tatlı meyvelerden biridir. Üstelik her üzüm farklı bir fayda sağlar bedenimize. Bu yüzden sağlıklı atıştırmalıklar listesinde üst sıralarda yer alır. Dondurulmuş üzümler ise, yerken nasıl olur acaba diyerek sizin için denedik. Gerçekten çok lezzetliydi!

Bir porsiyon üzüm, küçük bir salkımdan oluşur. Eğer günlük meyve öğününüz dışında fazladan kalori almak istemiyorsanız, küçük bir salkım üzüm yeterli olacaktır. Üzümleri yıkayıp, bir buzdolabı poşetiyle ya da kaseyle dondurucunuza koyun. 30-45 dakika sonra serinleten atıştırmalıklarınız afiyetle yenmeye hazır!

Dondurulmuş üzümleri yerken, dişlerimiz donmaz mı diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Eğer dişlerinizde soğuğa karşı bir hassasiyet varsa, bu tarifi denemeyebilirsiniz. Yaz sıcağında, yarım saat dondurucuda kalmış üzümler, sizi sandığınız kadar çok etkilemiyor. Denedik, tattık. Tatlı üzümlere denk gelirseniz, bu atıştırmalıklardan vazgeçemeyeceğinize eminiz! Şimdiden iki serinleten tarif için de afiyet olsun!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı