Gelin İç Giyim

Gelinlik Altına Giyilecek İç Çamaşırı Seçimi?

İç çamaşırını seç , gelinliğinin içinde kusursuz görün!

Şüphesiz ki düğün gecesi için düşünülen birçok önemli detay varken, çoğu zaman atlanan son derece önemli bir detay var ki; gelin iç çamaşırı! Hayallerinizdeki gelinliğin içinde kusursuz görüntüye ulaşmak için bu önemli detaya çok dikkat etmek gerekiyor. Bu en özel günde doğru iç giyimi sağlayarak, gelinliğiniz içinde gece boyu rahat edebilir hem de daha şık bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Peki bu kusursuz görünüme ulaşmak için nasıl bir iç çamaşırı seçimi yapılmalı? 

İç çamaşırı seçimini belirleyecek olan öncelikli unsur, gelinliğin modeli olacaktır. Eğer straplez bir gelinlik giyiyorsanız kullanabileceğiniz en rahat çamaşır gelinliğin içine dikilen cup’lar olacaktır. Böylelikle sutyeninizin kayma veya düşme gibi sizi rahatsız edecek durumlar ortaya çıkmayacaktır. Aynı zamanda size özel olarak tasarlanacak içine dikim özelliği ile destekli veya push-up tercihini göğüslerinizin ölçüsüne göre rahatça seçebilirsiniz. Eğer küçük göğüslere sahipseniz dolgulu sütyenleri, normal ölçülere sahipseniz dik görünüm için push-up ları, büyük beden ölçülerine sahipseniz toparlayıcı modelleri seçmenizde fayda var.

gelinlik altı iç giyim seçimi

Eğer içine dikim tercih edilmiyorsa, askısız ve tam göğüs ölçülerinize bire bir oturan straplez sütyenleri tercih etmelisiniz. Ancak bunlardan farklı olarak gelinliğinizde sırt dekoltesi varsa bu durumda sütyen tipi silikonları tercih edebilirsiniz. Böylelikle dekoltenize gölge düşmemiş olur. Alt çamaşıra gelince, sizi rahatsız etmeyen alışmış olduğunuz kumaş tipini ve gelinliğin içinden belli olmayacak modelleri seçmenizde fayda var.

Bu ikilinin yanında, iç giyim olarak jartiyeri tercih edecekseniz kaliteli bir kumaş olmasını öneririz.  Aksi takdirde gün boyu teninizi kavrayacak olan jartiyer teninizin nefes almasını engelleyebilir ve ilerleyen saatlerde size rahatsız edebilir.

iç giyim seçimi

Tercihiniz büstiyer yönünden olursa, belinizin ve bel oyuğunuzu daha belirgin kılacağından gelinliğin içinde çok daha şık duracağınız şüphesiz. Gelinliğin içinde ne kadar iyi hissederseniz gelinliği bir o kadar daha iyi taşıyacaksınız demektir. Büstiyerlerin ayrıca vücudu toparlama özelliği olduğundan eğer gelinliğiniz kendinden korseli ise iç çamaşırı olarak büstiyeri tercih etmemenizi öneririz. Bu durumda sadece göğüsleri toparlayan bir sütyen tercihi yeterli olacaktır.

Unutmamanız gereken tek şey hangi iç çamaşırını seçerseniz seçin mutlaka bu özel geceden önce bir kaç kez denemelisiniz. Böylelikle o gece yaşanabilecek rahatsızlıkların önüne geçip, kusursuz bir gelin olabilirsiniz!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı