Saç Bakımı

Güneş Saçlarınızı Yıpratmasın

Plajlarda en trend halinizle yerinizi alırken cilt ve saç bakımınızı ihmal etmeyin. Bütün kadınlar, etkileyici ve dikkat çeken saçlara sahip olmak isterler, hepimiz böyleyiz. Her hava koşulunda bunu sağlamak mümkün. Güneş, deniz ve havuzun saçlarınızı yıpratmasını engellemek için neler yapabileceğinizi sizin için derledik.

Güneş, deniz ve havuz saçlarınızı yıpratmasın!

Güneş, saç derinizin her zamankinden fazla kurumasına sebep olabilir. Kepeklerin en büyük sebebi de o kuruyan derilerdir. Bu durum, hele de deniz ya da havuz suyuyla birleşince canınızı yakabilir… Saç derinizi güneşten korumak için çok basit bir önerimiz var: Şapkasız çıkmayın! Ama normalde de kurumuş bir saç deriniz varsa, doğal yağları masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Deniz suyu güneşle birleşip kırılan ve yıpranan saçlara sahip olmanıza sebep oluyorsa, bunun da bir çaresi var. Denizden çıkınca saçlarınızı biraz kurulayın ve saç uçlarınıza besleyici saç yağlarından sürün. Böylece saçlarınızın kaskatı ve kırılgan olmasını engellemiş olursunuz.

güneşli havada saç bakımı

Günlük saç bakım rutininizi daha dikkatli uygulayın. Her gün çok fazla şampuan, saç kremi, şekillendiriciler ve sıcak işlemler saçlarınızı yorabilir. Haftada en az bir kez, besleyici bir bakım maskesi uygulayın.

besleyici saç bakımı

Havuza girerken boneler olmazsa olmaz. Havuzda boneler hijyen için kullanılıyor elbette ama öte yandan, saçlarınızın havuz suyundan zarar görmemesi için de çok faydalı. Boneler ile havuz kimyasallarından saçlarınızı koruyabilecekken, başka bir seçenek arayarak kendinizi hiç yormayın.

Saçlarınızın yorucu işlemler ile yıprandığını unutmayın ve bu konuda biraz daha hassas olmanızda fayda var. Saç açma işlemi yıpratıcı bir işlemken, bunu bir de yazın yapmak daha zorlayıcı olabilir.

yıpranmış saçlar bakım

Saçların güzelliğinin biraz da içten geldiğini hepimiz biliyoruz. Omega-3 yönünden zengin gıdalar tüketmek saçlarınızın parlak görünmesine yardımcı olurlar. Mesela, kışın faydalarını saymaya doyamadığımız keten tohumunu, yazın da yanınızdan ayırmayın.

saçlar omega 3

Saçlar, doğal yağları çok sever, aklınızda olsun. Saç bakımının altın kuralı da budur. Badem yağı ve argan yağına özellikle güvenebilirsiniz. Tatil valizinize küçük bir şişe argan ya da badem yağı atmayı ihmal etmeyin.

saçları olumsuz etkilerden koruma

Saçlarınızı güneşin, denizin ve havuzun olumsuz etkilerinden korumak mümkün. Biraz doğadan yardım alıp, birkaç ufak önlemle yazın da saçlarınızın çok güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

Sen de saçlarını yaz aylarında nasıl koruduğunu aşağıda bizimle paylaşmayı unutma!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı