Evde Rahatlık

İyi bir uyku için öneriler!

İyi bir uyku için öneriler sunmanın tam zamanı. Çünkü sürekli ısınan ve soğuyan havayla başedebilmek için bedenimizin sağlıklı ve kaliteli bir uykuya ihtiyacı var. Bahar yorgunlukları, yoğun iş ve okul döneminin başlamasıyla stres de başlıyor. Bu tür streslerle başedebilmek için de bir çok yöntem ortaya çıkıyor. Bu yöntemlerden en sağlıklı olanı kaliteli bir uyku uyumaktır.

Uyku düzenini takip etmek için mobil cihazlarda, akıllı bilekliklerde bir çok program var. Bu tür uygulamalardan, ne kadar derin uyuduğun ya da ne kadar uyandığını görebiliyorsun. Bu tür bir elektronik sinyal baskısı altında da pek sağlıklı uyunmuyor aslında. Kaliteli bir uyku için, mobil cihazlarınızı yastığınızdan en az 2 metre uzağa koymalısınız. Eğer gece acil iletişim kurmanızı gerektirecek bir zorunluluğunuz yoksa, cep telefonlarınızı, bilgisayarlarınızı yatağınızdan uzak turun.

Ekranlardan Uzak Durun!

iyi_bir_uyku_icin_oneriler_

Ekranlar hayatımıza girdiğinden beri, uyku problemleri yaşamaya başladık. Bu tür uykusuzluklar artınca bilim adamları sebebi bulmakta zorlanmamışlar. Gözlerimiz, ekran ışıklarıyla çok fazla yoruluyor. Fakat yayılan ışık ile sürekli uyanık tutuluyoruz. Yatmadan önce elindeki telefonu düşürmeden tüm sosyal medya hesaplarında dolaşan okuyucularımıza tam da burada seslenmek istiyoruz. Gece uyumadan en az 1 saat önce, ekranlarla işinizi bitirmeniz gerekiyor. Sağlıklı bir uyku için, uyku zamanınızdan önce ekranlardan ne kadar uzak durursanız o kadar sağlıklı uyku uyuyabilirsiniz.

Yemek Yeme Zamanlarınızı Doğru Ayarlayın

Gece çok geç saatlerde yemek yediğinizde, bedeninizin siz uykuya geçmeden önce onu sindirmeye çalışması sizi uykusuz bırakacaktır. Gece uyumadan önce yediğiniz abur cuburlar sizi rahatsız edebilir ve uykusuzluğa sebep olabilir.

iyi bir uyku için öneriler

Gece yemek yiyecekseniz, midenizin bu yemeği sindirmesi için en az 2 saate ihtiyacı olduğunu unutmayın. Uykunuzdan en az 2 saat önce tüm yemek işlerinizi bitirmiş olmalısınız. Buna meyve gibi sağlıklı yiyecekler de dahil.

Eğer bu tavsiyelerimizi uygularsanız, bizimle yorumlarda deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı