Evde Rahatlık

Kendinize Vakit Ayırın!

Yaz bitti, okullar açıldı, ofislerde işler iyiden iyiye yoğunlaştı. Kendine ayırabildiğin zaman epey azaldı değil mi? Öncelikle bu düşünceyi geride bırak! Çünkü mevsim her ne olursa olsun kendine ayırabileceğin bir zaman dilimi mutlaka var. Havaların soğuduğu sonbahar ve kış aylarında evde vakit geçirmek çok daha keyifli oluyor. Dışarıda yağmur yağarken üzerine bir battaniye alıp güzel bir aşk filmi izlemenin yerini ne tutabilir ki? Hayatını biraz daha planlı hale getirerek haftanın birkaç günü kendine vakit ayırabilir ve yorgunluğundan arınabilirsin. Nasıl mı? İşte sana önerilerimiz:

Evde kendine bakım yaparak keyifli vakit geçirebilirsin. İnternette manikürünü ve pedikürünü evinde nasıl yapabileceğine dair çok sayıda tarif var. Bunlardan faydalanarak hem evde keyifle vakit geçirirsin hem de yeni şeyler öğrenebilirsin. Cildin için birbirinden güzel maskeler hazırlayarak cildini sıkılaştırabilir ve çok daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. Hatta bu aktiviteleri daha da keyifli hale getirmek için en sevdiğin kız arkadaşlarını da çağırabilir ve bakım yaparken sohbet ederek çok daha eğlenceli zaman geçirebilirsin.

kendinize_vakit_ayirin_2

Hafta içi eve geç gelsen de hafta sonları evinde film keyfi yapabilirsin. İzlemek istediğin filmin DVD’sini alıp kanepene kurulabilir ya da en sevdiğin dizinin kaçırdığın bölümlerini izleyebilirsin. Keyifle bir şeyler izlerken üzerine battaniyeni alıp soğuk havada sıcacık bir akşam geçirebilirsin. Filmini izlerken daha keyifli bir ambiyans için çiçek kokulu mumlar yakmayı deneyebilirsin. Emin ol bu güzel kokular sana evinin huzurlu ortamında olduğun için kendini çok şanslı hissettirecek. Arada bir kendini şımartmak için biraz mısır patlatmayı unutma.

kendinize_vakit_ayirin_1

Bu kış kendine okumak için güzel bir kitap listesi hazırla. Kitap okumak seni günün yorgunluğundan arındıracak ve zihninde bambaşka dünyalar oluşmasını sağlayacak. Bu sırada bir de bitki çayı hazırlarsan kendini çok daha iyi hissedeceksin. Bizim tavsiyemiz papatya çayını mutlaka dene. Yağmurlu bir havada camın kenarında oturup bir yandan kitabını okurken bir yandan da papatya çayını yudumlamak muhteşem bir akşamüstü planı olacak. Üstelik papatya çayı seni sakinleştirir ve gerginliğini alır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı