Makyaj

Kışın Makyajın Nasıl Olmalı?

2017-2018 Sonbahar ve Kış döneminin trendleri podyumlardan sokaklara taştı. Saç ve makyaj konularında neler var merak ediyorsunuz değil mi? Şöyle güzel bir özet olsa da, sonbahar – kış makyajının temel renklerini ve çizgilerini okusam diyorsanız, hoş geldiniz! Kışın makyajın nasıl olmalı, sorusunun cevabını arıyoruz. Gelin, sezon trendlerini birlikte inceleyelim.

makyaja başlamadan evvel

1. Makyaja başlamadan evvel…
Makyaj, yüzdeki tüm unsurlarla alakalı bir sanat çalışması gibi. Bir makyaj tarzı ve renkleri her yüze uymaz. Yüzünüzü ve çizgilerinizi iyi tanıyın. Sezonun çok popüler akımlardan birisi olan doğal kaşları da unutmayın. Kaşları ince ve keskin hatlarda tutmak artık trendi değil. Artık moda doğal bırakılmış kaşlar. Kaşlarınızı olabildiğince doğal görünümlerine bırakın. Sezonun en ses getiren trendlerinden birisi bu, aklınızda olsun.

renkler gücünü göstersinler

2. Renkler gücünü göstersin!
Kış bu, hem kendisi, hem yüzü soğuk mevsim. Renklerle havayı biraz ısıtın. Elbette bir yaz makyajı kadar cıvıl cıvıl bir makyajdan bahsetmiyoruz. Aslında bahsettiğimiz şey şu, kullandığınız rengin hakkını verin. Mat ve keskin renkli bir ruj, soru işaretlerine mahal bırakmayacak net renkte farlar tercih edin. Allık ve highlighter konusunda da elinizi korkak alıştırmayın. Unutmayın, sadece önce çıkarmak istediğiniz kısımda renklerin gücünü gösterin. Çok fazla renk değil, yerinde ve doğru renk.

derin bakışlar çok derin

3. Derin bakışlar, çok derin.
Kış makyajının dikkat çeken detayları şüphesiz ki gözlerde… Gözlerinizde hangi renk farı tercih edersiniz? Önerimiz, derin maviler, koyu kırmızılar, pastel turuncular… Renkleri doygun ve dolgun kullanın. Mesela,  bir zamanlar moda olan dumanlı gözleri uygular gibi, renkli olanları da uygulayın.
Bir diğer far uygulama yöntemi de, gözün alt ve üst kapak sınırlarını tümüyle çerçevelemek olabilir. Gözleri ön plana çıkaran çerçeveler…

rujlar ve ruhlar

4. Rujlar ve ruhlar…
Rujların ruhu olduğuna inanıyoruz, kesinlikle… Yoksa dudaklarımızı nasıl karşı konulmaz hale getirirlerdi? Geçen sezonun mat ruj modası geçmedi, hız kesmeden devam ediyor hatta.. Mat rujlar bira daha bizimle. Fakat onlara eşlik eden bir de dostları var. Onlar da parlak rujlar. Parlak ve ayna etkisi yaratan rujlar sezonun gözdeleri arasında.

ombre gözler ombre dudaklar

5. Ombre gözler, ombre dudaklar…
Ombreler saçlar, tırnaklar ve dudaklardan sonra gözlere de geldi. Sezonun ombre modasındaki değişiklikten kısaca bahsedelim. Bu sezon ombreler, dıştan içe doğru değil; içten dışa doğru açılıyor. Ufak bir detay. Uygulaması size kalmış.

Kız makyajının detayları böyle. Bizi takip edin ve trendlerden haberdar olun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı