Cilt Bakımı

Kişisel Bakımda Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımı, saç bakımı, kişisel bakım konularında o kadar çok bilgi var ki, hangisi doğru hangisi yanlış bilmek çok zor. Biz de Penti olarak, sizler için en yaygın yanlışları ele aldık. Doğru bildiğimiz yanlışları araştırdık ve sizler için bir liste hazırladık. İşte kişisel bakımda doğru bilinen yanlışlar karşınızda…

1. Yağlı cilt tipiniz varsa nemlendirici kullanmamalısınız – YANLIŞ
Cildinizin yağlı olması, en üstteki cilt dokusu ile alakalıdır. Yağlı cilt tipleri, daha çok sebum üretir ve parlamaya neden olur. Bunu engellemek için temizleme, tonikleme ve nemlendirme ürünleri kullanmalısınız. Evet, nemlendiricileri asla ihmal etmeyin. Çünkü, nemlendirici sürmediğinizde karşınıza iki problem çıkacak: İlki, cildiniz nem sağlamak için daha çok sebum üretecek ve daha yağlı bir cilt görünümü oluşacak. İkincisi ise, nemlendiriciden yoksun kalan cilt alt tabakalarında kurumaya başlayacak. İnsanlar yüzünüze bakarken yorgun ya da hasta olduğunuzu düşünmesin. Nemlendiriciden vazgeçmeyin…

Güneş ürünleri sadece yazın kullanılır

2. Güneş ürünleri sadece yazın kullanılır. – YANLIŞ
Güneş her gün doğar, o zaman her gün sizi güneşin ultraviyole ışınlarından koruyacak ürünler kullanmalısınız. Sadece, yazın ve kışın kullandığınız ürünün, koruma derecesi değişir. Güneşten daima korunmakta fayda var.

Saç maskeleri saçlar için yeterli besini sağlar

3. Saç maskeleri saçlar için yeterli besini sağlar. – YANLIŞ
Saçlarınıza maske yapmak onların parlaklıklarını ve görünümlerini iyi yönde etkiler. Ama sadece maske, şampuan ve krem yeterli değildir. Saçlarınızın dökülmesine mani olmak, parlaklıklarını arttırmak ve kırılmalarını engellemek için vitamin yönünden zengin gıdalarla beslenmelisiniz. B ve Omega’lar sofranızdan eksik olmasın.

İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra hemen duş alınmalıdır

4. İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra hemen duş alınmalıdır. – YANLIŞ
İstenmeyen tüyler… Adı üstünde, istenmiyorlar işte… Hepimizin ortak sorunu. Sizi çok iyi anlıyoruz. İstenmeyen tüylerinizden ağda ya da epilasyon cihazı ile kurtulduktan sonra hemen duş almanız önerilmez. Gözeneklerinizin doğal haline dönmesi için 2 saat gibi kısa bir süre beklemeye var mısınız? Hatta cildinize güzelce nemlendirici bir yağ sürer beklerseniz daha iyi olur. Sonra mis gibi bacaklara birbirinden güzel çorapları giyme zamanı gelsin…

Dişlerimi her gün fırçalıyorum

5. Dişlerimi her gün fırçalıyorum. – DOĞRU AMA EKSİK
Dişler, güzelliğimizin önemli bir parçası. Gülümserken onlara bolca ihtiyacımız oluyor. Dişlerinizin sadece görünen kısmı değil, görünmeyen kısımları için de özenli olmak gerek. Dişlerinizi fırçalamaya ek olarak, diş ipi ve temizleyici gargaralar da kullanın.

Parfüm cilde değil kıyafete sıkılır

6. Parfüm cilde değil kıyafete sıkılır. – YANLIŞ
Parfümler cildinize uygulanmalı. Bu çok net. Evet kıyafetlerinize sıkarsanız kıyafetleriniz uzun süre güzel kokar. Ama parfüm, cildinize sıkılmalı ve doğru kokuyu vermelidir. Bu sebeple daima onaylı ve iyi parfüm kullanmakta fayda var. Böylece teninizin tahriş olması ve başka sorunları ötelemiş olursunuz.

İç çamaşırı insanı sımsıkı sarmalıdır

7. İç çamaşırı insanı sımsıkı sarmalıdır. – YANLIŞ
İç çamaşırlarınız sizi sıkıyorsa bir şeyler yanlış gidiyor demektir. İyi bir külot ve sütyen insanı asla sıkmamalı, varlığı yokluğu belli olmamalıdır. İç çamaşırınız sıkıyorsa, hatalı beden tercihi yapmış olabilirsiniz. Kan dolaşımı ve günlük rahatınız için her zaman kendi bedeninizde iç giyim almanızda fayda var.

Kişisel bakımda en yaygın yanlışlar böyle. Sizin bu yanlışlara düşmediğinizi umuyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı