Moda

Kolay Okul Kombinleri

Okul sezonu açıldı. Artık her şeyi bir sırt çantası ve bolca defter kitapla kombinleme zamanı. Her gün hem tarz sahibi, hem de farklı şeyler giyip okul yollarını aşındırmak konusunda biraz yardım fena olmaz diye düşünüyoruz. Kolay okul kombinleri, temel parçalar ve tarz sahibi önerilerle başlayalım.

Sezonun Temel Öğelerini Yakala

1. Sezonun Temel Öğelerini Yakala
Bu sezonun renkleri mor ve kırmızı; kumaşı kadife ve deri; kesimi bol ve rahat; yaklaşımı maskülen. İşte bu bilgileri hafızandan çıkarmamakla işe başla. Kadife bir ceket almakla işe başla. Sonra dökümlü bir pantolon ve rahat ayakkabılar. Renkleri aksesuar olarak üzerinde bulundur. İşte bu kadar.

Kombin Zenginliği Yaratan Parçalar

2. Kombin Zenginliği Yaratan Parçalar
Bol ve dökümlü bir pantolon, çeşitli kombinlere uyacak pilili bir etek, her kıyafete farklı hava katacak çoraplar, modanın ufak temsilcisi olan şapka ve şal gibi aksesuarlardan bahsediyoruz. Tekrar tekrar kullanabileceğin, kullanırken sıkılmayacağın parçaları bul. Ardından da aksesuarlarla işi zenginleştir.

Kaliteden Ödün Vermeden

3. Kaliteden Ödün Vermeden…
Okula giderken en iyi kıyafetleri giymek gibi bir zorunluluk yok elbette. Okul bu, podyum değil ya. Ama yine de uzun zaman sana eşlik edecek olan mont, ceket, ayakkabı, çanta gibi ürünlerde iyi seçimler yapmanı öneririz. Uzun zaman kullanacağın bir şey için biraz harcamak kötü bir fikir değil.

kombin önerileri 1

kombin önerileri 2

4. Kombin Önerileri
Bir kot, bir tişört: En kolay ve işlevsel kombin budur işte. “İyi de bu çok sade” diyenler olacaktır. Bunun da çözümü var. Aksesuarlar… Güzel bir şal, tarz bir bere, güzel bir kolye ile bu sadeliği aşmak mümkün.
Bir elbise ile kombinler: Elbiseniz farklı ayakkabıların ve çoraplarla giyebileceğin bir model olarak seç. Hayata renk katmak kolay.

Eteklere hareket: Güzel bir etek seç ve onu salaş kazaklarla, şık gömleklerle, sportif sweatshirtlerle giy.
Sezonun modasını detaylarda yakala!

Saç ve Makyaj da Kombinin Bir Parçasıdır

5. Saç ve Makyaj da Kombinin Bir Parçasıdır
Kombinlerini zenginleştirmek ve çeşitlendirmek için ufak stil oyunları yapmakta fayda var. Saçlarını her gün aynı model yapıyorsan, fark yaratman çok zor olabilir. Birkaç farklı saç modelini kullanmayı alışkanlık haline getir ve tarzını tamamla. Makyaj konusunda da tutucu olma, yeniliklere açık ol. Unutma insanlar önce yüzüne bakar. 🙂

Okul kombinlerini planlamak işte bu kadar kolay. Renkler, dokular, temeller ve aksesuarlar… Hepsi modanın nadide parçaları. Sezonun en keyifli aksesuarları Penti’de!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı