Moda

Moda Dünyasına Düşen Cemreler

Baharın gelişini düşen cemrelerden anlıyoruz. Havaya, suya ve toprağa düştüğü farz edilen cemreler kadim bir inanç. Cemre nereye düşerse orası ısınır. Havaya düşen cemre sıcaklığı yükseltir, suya düşen deniz sularını ısıtır ve toprağa düşen de doğayı yeşertir. Cemreler hakkındaki bu kısa bilgiden sonra, moda dünyasının cemrelerine bir bakalım. Sokakta gördüğümüzde baharın geldiğini anladığımız parçaları listeleme zamanı… Moda dünyasına düşen cemreleri mercek altına alalım.

1. Trençkotlar
Baharın geldiğini en iyi ifade eden parçalar kesinlikle trençkotlar. Yağmurdan koruyan, şık ve zarif trençkotlar sokaklarda görünmeye başladı mı anlayın ki bahar kapıda. Bu sene trençkotların kesimleri 80’li yılların kesimlerini çağrıştırıyor. Renkler ise pastel yeşiller ve toprak tonlarının da pastelleri. Trençkot alışverişinde bu renkler ve kesimler aklınızda bulunsun. Trençkotunuza uygun bir de şemsiye edinerek, tarzınızı güçlendirebilirsiniz.
Bu sene plastik yağmurlukların çok popüler olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

2. Spor ayakkabılar
Botlar ve çizmeler yerlerini yavaş yavaş rahat ayakkabılara bırakıyor. Bu da moda baharının cemrelerinden biri işte. Bu sezon, sade ve dümdüz basit ayakkabılar çok revaçta olacak. Tek renk spor ayakkabıların kombinlenmek çok da kolay olacak. Sokakta sık sık spor ayakkabı görmeye başladıysanız, siz de sizinkileri giymeye başlayın. Penti’nin koleksiyonundaki harika çorapları da kombinlerinize dahil edebilirsiniz.

3. Daha çok renk
Baharın geldiğini bize hatırlatan modanın cemrelerinden birisi de, renklerdeki çeşitlilik. Çeşitli desenler, cıvıl cıvıl renkler çevrenizdeyse, oraya bahar gelmiştir. Sezonun yumuşak tonlar çerçevesinden seyrettiğini hatırlatır, bu tatlı pastel renkten size düşen payı almanızı dileriz.

Bahar kombinlerinizi renklendirecek ve canlılık katacak Penti aksesuarlara göz atabilirsiniz.

4. Spor ve daha çok spor
Baharın gelişini ve yazın yaklaştığını bize müjdeleyenlerden biri de spora olan ilgi… Fırsat bu fırsat, hayalimdeki bedene ulaşmak için biraz gayret edeyim diyorsanız, çok güzel bir adım atıyorsunuz demektir. Penti Active’in spor yaparken size eşlik edecek parçalarını inceleyebilirsiniz.

5. Neşe
Moda dünyasına düşen cemrelerden biri de, baharın gelişiyle daha neşeli olan bizler… Neşemizi artıran, hayatımızı güzelleştiren ve keyfimize keyif katan bahar geliyor. Toparlanma ve kış sakinliğini bir kenara bırakma zamanı.

Moda dünyasına düşen cemreleri yakaladık. Bahar gelsin, enerjimizi yükseltsin ve bizi mutlu etsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı