Kombin Önerileri

Okulda Tarzını Yansıt

Eğitim öğretim sezonu açıldı. İlkokula bu yıl başlayanlar için de, üniversite öğrencileri için de iç dünyasını yansıtan bir dış görünüşe sahip olmak önemli. Her öğrenci bilir, giyilen çoraptan, saçları tutan tokaya kadar her şey bunun bir parçasıdır. Okulda tarzını yansıtmak çok kolay olmuyor. Ancak küçük hamlelerle sizi yaşatan bir tarzı ifade edebilirsiniz. Okulda tarzınızı yansıtmak için işinize yarayacak önerileri hazırladık.

Okulda Tarzını Yansıtmak İsteyenler Buraya

Detayları Yakalama Zamanı
Okula giderken üniforma giyenlerin çok iyi bildiği bir şey vardır; o da özgün olmanın çok zor olması. İşte bu noktada detaylar önemli bir hale geliyor. Okul kıyafetlerini farklılaştırmak için yapılabilecek minik kopyaları şuraya bırakalım:
* Havalı çoraplar tercih edin. Renk uyumu, orijinallik ve iç dünyanızı yansıtan bir desen. İşte bu kadar.
* Saçlarınızı okul kurallarına uygun olarak şekillendirseniz de, toka ve küçük renk değişimi oyunlarıyla farklılığı yakalayın.
* Aksesuar tercihlerinizi sizi yansıtan kolye ve bilekliklerden yana yapabilirsiniz.
* Okul çantanızı kişiselleştirmek de iyi bir fikirdir, ancak ölçüyü kaçırdığınızda işler tuhaf bir hal alabilir.

Tarzınız Yok mu?
Okulda tarzınızı yansıtmak istiyorsunuz, ancak tarzınızın var olup olmadığından çok da emin değil misiniz? O zaman işe biraz daha geriden başlayalım. Bir tarzı sahiplenmek için yapmanız gerekenlere bakalım:
* Sahiplenmek istediğiniz tarzı belirleyin. Örneğin, bir moda ikonuna bakın ve onun nasıl giyindiğini gözlemleyin. Sonra birkaç giyim dükkanında o tarzın size uyup uymadığına küçük deneme-yanılmalarla göz atın. O tarz sizin için uygun değilse hiç girişmeyin bile, ama kendinizi ve o tarzı sevdiyseniz doğru yoldasınız demektir.
* Tarzı yaşatmak için, o tarzın parçalarını toplamaya başlayın. Açıkçası, şort, tişört, bluz, elbise gibi ana parçalar çoğunlukla birbirlerine çok benzer. Tarzın asıl yansıması ise detayları tamamlamakla olur. Detaylar genellikle aksesuar kullanımında kendini gösterir. Etek ve elbiselerle kullanabileceğiniz çoraplar, benimsediğiniz tarz ait gündelik kullanıma uygun çantalar, şal ve atkı gibi aksesuarlar hep tarzı güçlendiren detaylardır.

Temel Tasarımlarda Tarzı Yansıtmak
Bir önceki maddede, pek çok parçanın benzer olduğundan ve çeşitli aksesuar değişimleriyle farkın yakalandığından bahsetmiştik. İşte burada da büyük ve az değişen parçaların kullanımına değineceğiz.
* Yağmurluk: Hem sonbahar hem de ilkbahar ihtiyacı. Bir adet mutlaka edinin. “Basic” bir tasarım olabilir ama mutlaka şal ve atkılar ile canlandırılmalı.
* Palto: Farklı kombinlerinize uygun olacak bir taneyi mutlaka bulundurun. Belki bir tane orijinal bir tasarım yakalarsınız, hiç fena olmaz.
* Çanta: Sırt çantası ve kol çantası. Vazgeçilmez. İkisini de mutlaka edinin. Sadece iki çantanız olsa bile, güçlü ve iyi tasarımlarsa sizi bütün yıl idare eder.
* Ayakkabı: Bir spor ayakkabı, bir bot ve bir de gündelik kullanıma uygun ayakkabı vazgeçilmez. Çorap kullanımı ile ayakkabılarınızın tarzına vurgu yapabilirsiniz.

Okulda tarzınızı yansıtmak için gözden geçirmeniz gereken detayları ele aldık. Saç, makyaj, kişisel bakıma yönelik tercihler ise tümüyle size kalmış. Unutmayın, her hamleniz tarzınıza yansır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı