Plaj Aksesuar Modası

Plaj Çantanda Neler Olmalı?

Yaz gelse de plajlara koşup, şezlongda yatsak diye az beklemedin! Bikini modası neymiş, bu yıl hangi kremler modaymış, yazın plajlarda ne dinleyeceğiz derken plaj çantası hazırlama vakti geldi çattı! Peki plaj çantanda neler olmalı? Bu yazımız tam da bu soruyla kafası karışanlar için.

Plaj Çantasının Anahtar Parçalarını Unutma!

Adı üstünde plaj çantası! Öncelikle plajda ihtiyacın olacak temel parçaları önceliklendirmelisin. O sıcağın altında şezlong yanında kısıtlı yerin varken çok büyük ve dolu bir çanta yerine ihtiyaçlarını karşılayan bir çantaya ihtiyacın var. İşte o çantada mutlaka olması gerekenler!

Güneş Koruyuculu Cilt Ürünleri

Plaj çantana ilk atacağın şey! Cildini plaj kenarında hem güneş hem de yerine göre rüzgardan koruman için mutlaka bakım ürünlerinden ya da doğal karışımlardan yararlanman gerekiyor. SPF’i tercihine göre değişecek güneş kremi, güneş sonrası nemlendirici krem ya da losyon ve dudakların için yine spf’li dudak kremi!

Güneş Öncesi ve Sonrası Saç Bakımını Sakın İhmal Etme

Güneşe çıkmadan ve sonrasında saçların için de mutlaka bakım ürünlerinden yararlanman gerekiyor. Saçları yaz aylarında en hızlı yıpratan şeylerden biri güneş diğeri ise deniz ve havuz suyudur. Bu sebeple bunlardan korunmak için saçlarına koruyucu ürünler sürebilirsin. Ürünlerle birlikte bandana vb. saç aksesuarlarından da özellikle öğle saatlerinde yararlanmanı öneririz. Bunları plaj çantana atmayı sakın unutma!

Plaj Giyim Ürünleri

Plaja giderken, plajda ve sonrasında giyeceğin kıyafetleri seçerken plajının konumu ve türü oldukça önemli. Her koşulda mutlaka plaja uygun plaj giyim ürünlerini de yanına almanda yarar var.

plaj_kiyafetleri_penti

Denizden çıktığında plaj kenarında bir kafede oturmak için Penti’nin 2016 yaz sezonunda sıkça yer verdiği tunikleri tercih edebilirsin.

Yine plajda ve sonrasında giyebileceğin, birçok kıyafet ile rahatça kombinleyebileceğin kimonolar bu yazın  da gözde parçalarından biri. Kimono’ları plaj dışında da birçok kombinde kullanabileceğin için bu yaz için gardrobunda önemli parçalar arasında yer vermelisin!

plaj_kiyafetleri

Plajda Terlik mi Sandalet mi?

Plaj çantanda plaj ve sonrasında geçireceğin güne uygun olarak terlik ya da sandalete de yer verebilirsin. Eğer plaja giderken şık bir sandalet giyiyorsan plaj kenarında mutlaka bir terliğe de ihtiyacın olabilir. Kum, deniz suyu ve taş gibi maddeler için plaja uygun terlikleri de yanına almayı unutma!

Şezlonga Uzanmanın Tadını Çıkar!

Biliyoruz tüm yıl şezlonda uzanıp kitabınla Instagram’a bir fotoğraf atmayı bekledin! O halde şezlongun ve plajın tadını çıkarmanın tam vaktidir! En sevdiğin kitap, popüler bir moda dergisi, kulaklığın ve müzik listenle bu keyfi katla! Plaja gitmeden önce müzik listeni hazırlamadıysan biz seni düşünerek hazırladık!

plaj_beach_muzik

Penti Beach Hits 2016 http://bit.ly/1G6IAX6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı