Spor Modası

Plajda Seni Harika Gösterecek 5 Kalça Egzersizi

Yaz yaklaştıkça, plajda nasıl görüneceğimize dair bir çok düşünce aklımızı ele geçirmeye başladıkça, spor yapmak ve sağlıklı beslenmek adına adım atıyoruz. Belki çok da fazla kilon yok ama vücudunu şekillendirmek istiyor olabilirsin. İster bikini giy, ister mayo, seni plajda harika gösterecek bu egzersizleri mutlaka dene! Üstelik bu hareketleri düzenli uygularsan, nasıl bir popoya sahip olacağının tüyosunu da bikini fotoğraflarla veriyoruz!

Merdiven Çık!

Plajda Seni Harika Gösterecek 5 Kalça Egzersizi
Plajda Seni Harika Gösterecek 5 Kalça Egzersizi

Bu kadar basit mi deme, gerçekten merdiven çıkmayı dene! Çok kısa sürede sonuç alacak ve buna şaşıracaksın! Evde, işte ya da alışveriş merkezlerinde merdiven çıkmayı alışkanlık haline getirdiğinde bacakların ve kalça kasların güçlenecektir. İlk bir kaç gün zorlandığını hissetsen de vazgeçme, 1 hafta sonra, o basamakları çok daha kolay çıktığını farkedeceksin.

Fitness Hareketlerini Günlük Hayatına Ekle!

Basit fitness hareketleri, her zaman seri halde yapılmalı diye bir şartı bulundurmaz. Bacak ve popo kaslarını çalıştıracak hareketleri not et ve evde 10 dakika bu hareketler için zaman ayır. Özellikle bacaklarını omuz genişliğinde açıp, çapraz olarak yukarı çektiğinde ve bunu 12 tekrardan 2 set yapmaya başladığında hızla etkiyi göreceksin!

Büyük Adımlar At!

Plajda Seni Harika Gösterecek 5 Kalça Egzersizi
Plajda Seni Harika Gösterecek 5 Kalça Egzersizi

Büyük adımlar at dediysek, bu da son dönemlerin en meşhur spor hareketlerinden biri. Fotoğraftaki gibi, dizinin üstüne çökecek şekilde büyük bir adım atıp, ardından başlangıç pozisyonunuza geri dönüyorsun. Bu hareket doğrudan popoyu çok daha fit ve dolgun olmasını sağlayan bir hareket. Her gün yapmayı unutma!

Yeni Nesil Mucize, Squat!

Plajda Seni Harika Gösterecek 5 Kalça Egzersizi
Plajda Seni Harika Gösterecek 5 Kalça Egzersizi

Squat için yeni nesil mucize diyoruz, çünkü kim ne için yapıyor bilmeden ülkemizde en çok meşhur olmuş hareketlerden biri bu. Daha kalkık popoya sahip olmak için, popo ovaline dikkat çekmek için hazırlanmış bir egzersiz squat. Nasıl yapıldığı ise bir çok farklı mecrada farklı anlatılıyor ama işin doğrusu elbette spor eğitmenlerinin birebir olarak gösterdikleridir.

Squat için bel ve sırt kısmını düz tutarak, bacakları omuz genişliğinde açıp, popoyu dışarıda bırakacak şekilde çömeliyorsun. Eğer dizlerinde bir sorun yoksa, bu hareketi yukarı zıplama hareketiyle tamamlayabilirsin.

Bol Bol Yürüyüş!

Evet aslında işin sırrı burada! Her gün rutin olarak yapman gereken bu, yürüyüş. Her gün, belirli bir tempoda yürüyüş yapmak, tüm kaslarının çalışmasını sağlar. Her gün 40 dakika tempolu yürüyüş ve ardından yapacağın esneme hareketleri ile yaza hazır harika bir vücudun olabilir!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı