Saç Bakımı

Saçlar için Mis Kokulu Hindistan Cevizi Yağı Devri!

Şehir hayatında saçların yorulmasına sebep olan o kadar çok şey var ki. Hava kirliliği, stres, mevsimsel etkenler derken yorgun düşen saçlar; bakıma ihtiyaç duyduğunu solgunluğu ve kırıkları ile yeterince açık bir şekilde söylüyor. Neme ihtiyaç duyan, kırılan, yağ dengesinde sorun yaşayan saçlar, sahiplerini de farklı çözümler aramaya itiyor.

Saçların doğal, canlı ve sağlıklı görünmesi için çok çeşitli çözümler var. Saç maskeleri, dermo kozmetik ürünleri, bitkisel alternatifler, özel reçeteler… Bunların en güzel kokulularından biri, aynı zamanda mucizevi etkiler yaratıyor. Bembeyaz rengi, taze kokusu ve kolay kullanımı ile kalbimizi çalan yeni trend; hindistan cevizi yağı maskesi.

Hindistan cevizi yağının faydaları neler mi?

Doğal içeriği ile güvenle kullanılan Hindistan cevizi yağı; saç derisini nemlendirir, saç tellerinde onarıcı etki yapar, saç köklerini güçlendirir, saç tellerinin dayanıklılığını artırır ve nemlendirir, elektriklenen saçları sakinleştirir, kepek sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olur, saç buklelerinde şekillendirici olarak kullanılır, saç kırıklarını azaltmak ve onarmak için önerilir.

Hindistan cevizi yağı maskesi nasıl yapılır?

Faydalarını öğrendik, sıra geldi uygulamaya! Saçlara hindistan cevizi yağı maskesi uygulamak gerçekten çok kolay. Öncelikle bir çay kaşığından biraz fazla yağı, avuç içine alın. Elinizde krem gibi erittiğiniz yağı -ki kısa sürede eriyecektir- saçlarınızın uçlarına ve diplerine dikkatlice uygulayın. Yoğun nem veren bu yağ, aynı zamanda kolay emilme özelliğine sahiptir ve neme ihtiyaç duyan saçınız tarafından kolayca emilecektir.

hindistan cevizi yağı maskesi

Eşit şekilde uyguladığınız maskeden sonra, saçınızı toplayın ve bir bone takın. En az 40 dakika bekletin. Ancak saçlarınız için en iyi sonucu, maskeyi gece boyu bekletmek verecektir. Hindistan cevizi yağı, hoş kokulu bir yağ olduğundan ve saçta ağırlık hissi vermediğinden, maskeyi gece boyunca bekletmek çok kolay. Sabah ılık suyla duruladıktan sonra, fark edilir yumuşaklık elde edeceksiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı