Cilt Bakımı

Sağlıklı Güneşlenme Rehberi

Yaz geldi, plajlar doldu, güneş ışığı kemiklerimize kadar işledi. Bronz tene yakışan birbirinden güzel renkler, neonlar, ışıltılar her yeri sardı. Bronzlaşmak çok güzel ama bronzlaşma konusunda ne biliyoruz? Güneşlenme ve bronzlaşma konusu, herkesin ortaya bir fikir attığı, uçsuz bucaksız bir konu oldu. Biz de Eda Taşpınar’dan aldığımız yetkiye dayanarak, konuyu biraz açıklamak istedik. Sağlıklı güneşlenme ve bronzlaşma hakkında temel bir rehber hazırladık. Hangi ürünü, ne zaman kullanmanız gerektiğini kılavuzumuzdan öğrenebilirsiniz.
Sağlıklı güneşlenme ve bronzlaşma zamanı!

Güneş kremi nedir? Ne işe yarar?

Güneş hayatın kaynağı. Yaydığı ısı ve ışık sayesinde bu dünyada yaşıyoruz. Bu yadsınamaz bir gerçek. Güneşin zararlı ışınlarını da unutmamak gerek. UV ışınlarından korunmak, olası cilt rahatsızlıklarından da korunmak anlamına geliyor. Güneş kremleri de tam bu noktada devreye giriyor. Bizi güneşten korumak için cildimizin üzerinde görünmez bir tabaka oluşturan güneş kremleri, plajların olmazsa olmazı. Hangi güneş kremini seçeceğinizi düşünüyorsanız, formül basit: Ten renginiz açıksa yüksek SPF’li, koyuysa düşük SPF’li olanları kullanabilirsiniz. Nedir bu SPF diyecek olursanız; SPF cildimizi zararlı güneş ışınlarından korumaya yarayan koruma faktörlerine verdiğimiz isimdir. Çok koyu ten rengine sahipseniz, güneş kremi kullanmasanız da olacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Cildiniz güneşten değil, zararlı ışınlardan korumak için mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

güneş kremi nedir ne işe yarar

Güneş kremini nerede kullanmalı?

Güneş kremleriyle ilgili yaygın bir soruyu cevaplamaya geldik. Güneş kremlerinin sadece plajda kullanılacağını düşünmekle biraz hata ediyoruz aslında. Gün ışığına maruz kalacağınız her an, güneş kremi kullanmalısınız. Mesela, parkta piknik yaparken kollarınıza ve bacaklarınıza güneş kremi uygulayın. Yüzünüze de, yüz için uygun olanlardan mutlaka sürün. Aynı şekilde, açık havada ve güneş altında olacağınız her an güneş kremi kullanmak gerekiyor. Güneşlenirken, bronzlaşmak; bronzlaşırken de cildinize bakım yapmak isterseniz, Eda Taşpınar Bronzlaştırıcı Koruyucu Yağ kullanabilirsiniz.

Güneş kremini nasıl kullanmalı?

Güneş kremlerinin kalın bir tabaka olarak sürüldüğü o karanlık çağlar artık geride kaldı. Elinize biraz krem alın ve ince bir tabaka halinde cildinize uygulayın. Hepsi bu. Bronzlaştırıcı spreylerin, ince bir tabaka halinde cildinize hızlıca sürülmesi de güzel bir kolaylık tabii.

güneş kremi nasıl kullanılmalı

Güneş kremini ne zaman kullanmalı?

Güneşe çıkmadan 10-15 dakika önce koruyucu krem sürülmeli. Güneşlenmenin akşamında, ferah bir his için, güneş sonrası buz etkili jel sürmenizde fayda olacaktır. Hızlı bir bronzluk yakalamak için, Eda Taşpınar Bronzluk Bombası’nı tercih edebilirsiniz. EdaTaşpınar’ın Bronzluk bombası çok beyaz tenlilerin kullanırken dikkali olması gereken bir ürün. Öncesinde muhakkak güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.Yakalanan bronzluğu korumak için de Eda Taşpınar Bronzluk Koruyucu Sprey uygulayabilirsiniz.

güneş kremi ne zaman kullanılmalı

Güneş kremi neden kullanılmalı?

Güneş kremlerinin, cildimizi UV ışınlarından koruduğundan bahsetmiştik. Üstelik, güneşe çıktığımız her zaman kullanmamız gerektiğini de söylemiştik. Bunları biliyorsunuz zaten. Bir de, güneş kremlerinin yaz sıcakları için harika bir nemlendirici olduğunu da yazalım. Plajda ve güneşlendiğiniz her anda, cildiniz nem kaybeden ve güneş kremi yeniden nem kazanımına yardımcı olur. Eda Taşpınar Bronzlaştıcı Koruyuyu Yağ nem kaybını önlemek için iyi seçim.

güneş kremi neden kullanılmalı

Kimler güneş kremi kullanmalı?

Güneşe çıkan herkes. Yaşa, cinsiyete, cilt yapısına bakmaksızın herkes güneş kremleri kullanmalı. Cildinize uygun olanı seçin ve yanınızdan ayırmayın.Eda Taşpınar’ın kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak ürettiği, sağlıklı güneşlenme ve bronzlaşma ürünleri Penti‘de! Bikini ve mayolarınızı alırken, güneş bakım ürünlerinizi unutmayın.

Her şeyden önce unutmamanız gereken bir şey var! O da öğlen saatlerinde güneşe maruz kalmamaya önem gösterin! Güneş ürünlerini kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı