Saç Bakımı

Sağlıklı Saçlar İçin Gece Bakımı Tüyoları

Uyumadan önce nasıl cildinizi temizliyor ve kremliyorsanız, aynı özeni saçlarınıza da göstermeniz gerekiyor. Saçlarınız için geceden bakım yapmak, hem daha sağlıklı ve ışıltılı saçlara kavuşmanızı, hem de sabah kalktığınızda zamandan kazanmanızı sağlıyor. Üstelik gece saç bakımı yapmak son derece kolay: sadece birkaç dakikanızı ayırarak, mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bakım Yağı Kullanın

  

Gece saç bakımı yapmanın en güzel yanlarından biri de, siz uyurken hemen her şeyin kendiliğinden hallolması! Saçlarınız için kullanabileceğiniz pek çok bakım yağı var, ancak biz doğal yöntemlerden ayrılmamanızı ve hindistan cevizi yağı kullanmanızı öneriyoruz. Saçlarınıza bu yağdan sürdükten sonra, yastığa bulaşmaması için bir bone kullanın ve keyifli bir uyku çekin. (Bone sizi rahatsız ediyorsa, yastığın üzerine bir havlu da serebilirsiniz.) Siz uyanana kadar, saçlarınız nem kazanacak ve ışıltılı, yumuşacık bir hale gelecektir. Bu işlemi her gün değil, haftada bir kez yapmanız yeterli. Günaşırı uygulanacak bir gece saç bakım maskesi içinse, 25 gram hindistancevizi yağını 1 adet püre haline getirilmiş avokado ile karıştırın, saçınıza yatmadan önce 20 dakikalığına uygulayın ve ılık suyla durulayın.

Annenizin Bigudilerini Dolaptan Çıkarın

Sabah uyandığınızda doğal dalgalı ve bukleli saçlar görmek ister misiniz? O zaman annenizin dolabını karıştırmanın zamanı gelmiş demektir… Günümüzde elektrikli bigudiler kullanılsa da, bunları gece boyunca saçınızda tutmanız mümkün değil. Oysa kuru saçlar üzerine eski moda sünger bigudiler takıp, çok sıkı olmayan bir şekilde sararsanız, sabaha mükemmel kıvrımlı saçlar ile uyanabilirsiniz.

Isısız Saç Şekillendirme Yöntemleri

Gece saç bakım yöntemleri arasında, ısısız saç şekillendirme metotları ilk sırada geliyor. Bu metotlar, isminden de belli olduğu üzere saç maşası veya benzeri bir alet kullanmanız gerekmeden, saçlarınızı doğal yöntemlerle şekillendiriyor. Yukarıda belirttiğimiz sünger bigudi yöntemi, ısısız saç şekillendirme metotları arasında en çok bilineni. Ancak bunu uygulayamıyor veya alternatif bir yöntem arıyorsanız, saçlarınızı gevşek bir topuz halinde toplayarak uyumayı deneyebilirsiniz. Balerin topuzu adıyla bilinen bu şekil, sabah kalktığınıza saçlarınıza hafif bir dalga kazandıracaktır. Bu esnada saçlarınıza biraz da argan yağı sürerseniz, doğal bir parlaklık kazandırmış olursunuz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı