Güzellik

Sezonun Makyaj Trendleri

Yaz akşamlarında ışıl ışıl bir makyajla baş döndürmeye, gündüzleri da pırıl pırıl cildinizle arz-ı endam etmeye hazır mısınız? 2018 yazının makyaj trendleri hakkında temel detayları sizlerle paylaşacağız. Yazın makyaj trendleriyle alakalı bilmeniz gereken ilk şey, renk kullanmak konusunda asla çekingen olmamak. Sezonun makyaj trendleri, favori renkler, dikkat çeken püf noktaları hakkında yazmaya başlayalım.

2018 Yazının Makyaj Trendlerinde Neler Var?

Gözler
Bu yazın göz makyajı trendleri arasında renkli ve canlı far kullanımı bolca yer alıyor. Göz kapaklarınıza bir şerit gibi uygulayın, hem alt, hem de üst kısma. Bu çerçeve şeklinde uygulanan far, gerçekten sadece gözlerinizin etrafında yer alsın. Üst göz kapağınıza doğru dağıtmanız işin büyüsünü kaçırabilir. Bu akım için en sevilen renkler, turuncu, turkuaz ve pembe.

Göz makyajında renkli kullanımların yılın modası olduğunu söyledik. Şimdi buna bir ekleme yapalım. Bu yaz, hem renkli hem de ışıltılı farlar da çok moda. Bu yaz ışıl ışıl gözlerle bakacağız dünyaya. Özellikle gece makyajında ışıltılı tonları tercih edebilirsiniz.

Bu yazın göz makyajı trendleri arasında, çok yumuşak tonlar ve yokmuş gibi görünen makyajlar da çok popüler. Pastel yumuşaklığında yeşiller, pembeler ve ten tonları da günlük göz makyajı için uygun renkler olabilir.

Göz makyajı konusuna bir ekleme yapalım; maskara uygularken kirpiklerinizin ince, uzun, seyrek bir görünüm yakalamasını sağlayın. Yoğun ve dolgun maskaralar bu yaz çok yaygın değiller.

Dudaklar
Sezonun makyaj trendlerinde sıra geldi dudaklara. Dudaklara uygulanan ruj, kalem ve aksesuarlar bu yaz epey renkli.

Dudaklarda metal fırtına için mükemmel bir yaz. Bu yaz metalik tonlu rujlar epey popülerler. Yine gece makyajı için tercih edebileceğiniz metalik tonlar, mutlaka iyi bir ten makyajı ve ölçülü bir göz makyajı ile desteklenmeli.

Parlak dudaklar bu yaz geri dönüyor. Dudak parlatıcılarla illüzyonlu bir dolgu yakalayabilir, ıslak ve çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Dudaklara uygulanan küçük, parlak ve tek kullanımlık taşlar da sizi partilerin en çekicisi haline getirebilir.

Dudak makyajında sezonun yükselen trendi mor. Morun çeşitli tonları ve dokularını edinmeye şimdiden başlayın.

Ten Makyajı
Yaz sıcakları gelirse, kontür makyaj gider. Kontür makyajı hayatımızdan biraz çıkıyor. Onun yerini ise, devrimsel bir kararsa yumuşak, doğal ve yok gibi makyaj alıyor. Bu yazın ten makyajı mottosu: “Az aslında çoktur.” Az ama öz uygulamalar ile parlayın.

Parlak cildin modası asla geçmez. Parlak, sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüm için highlighterlara devam. Ama bu kez biraz farklı… Transparan ve renk geçişleri olmayan, sadece parlaklık veren bir highlighter seçmenizi öneririz.

Doğal dokulara izin verin. Cildinizin doğal tonlarını ortaya çıkacak bir makyaj ile duru bir makyaj deneyin. Göz ve dudak makyajınızın da buna uyum sağlamasına özen gösterin. Dengeli ve yumuşak bir makyajla bu yaz rüzgar gibi esebilirsiniz.

Sezonun makyaj trendleriyle ilgili detaylar şimdilik bu kadar.

Yılın en sevilen renkleri ve desenlerinden yola çıkılarak tasarlanmış Penti Plaj Koleksiyonu da güzelliğinizi ortaya çıkarmak için bu yaz sizinle.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı