Cilt Bakımı

Sonbaharda Tepeden Tırnağa Bakım

Sonbahar bakımı önemli bir konu. Biz de bunu rahat rahat konuşalım istedik. Sonbaharda bakımlı görünmek ve sezona sağlıklı bir cilt ve saçla başlamak hiç fena olmaz. O zaman sonbahar bakımı için, kızları toplayın, maskeleri hazırlayın ve yüzünüzü kışa çevirin.

1. Sonbaharda saç bakımı:
Her sonbahar etrafınızda saçlarının dökülmesinden şikayet edenleri görürsünüz. Sebepleri, yazın maruz kalınan hava koşulları; beslenme alışkanlığı değişimi, mevsim geçişleri olabilir. Saçlarınız dökülüyorsa yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunlar saçı içten dışa beslemek olarak özetlenebilir. Saçlarınızın dökülmemesi için, Omega-3, A ve C vitamini içeren gıdaları düzenli olarak tüketin. Sonra gidin ve saçlarınızı biraz kestirin. Kestirmek en basit bakımlardan birisidir. Ve sıra geldi maskelere… Saçlarınız için öz yağlarla bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu dökülmeyi engellemez. Sadece saçlarınızın ışıltılı olmasına yardımcı olur. Saçlarınıza iyi bakacak şekilde beslenmek, düzenli kesim ve düzenli maske çok iyi bir görünüm için yeterli olacaktır. Yazdan kalan etkilere veda zamanı!

sonbaharda yüz bakımı

2. Sonbaharda yüz bakımı:
Yüzünüzde yazdan kalanlar neler? Güneş lekeleri, yanıklar, çiller? Bazıları için çözüm olsa da, bazıları sadece tıbbi tedavi ve zamanla geçiyor. Bizim her zaman amacımız en temiz ve duru cildi yakalamak. Cildinizin olduğu halini sevin ve ona iyi bakın. Öncelikle, derin bir temizlik yapmakta her zaman fayda vardır. Gözeneklerinizi temizleyecek bir kil maskesi ve peeling ile işe başlayın. Birkaç gün sonra yoğun nemlendirici bir maske yapın. Ve bu yoğun nemlendirici maskeyi haftada bir kez tekrar edin. Cilt, yaz koşullarında ve kışa geçişte nem kaybeder. Kaybettiği nemi ona geri verin, canlı ve ışıltılı görünüm, o nemde saklı. Nemi artırmak için bolca su içmeyi de ihmal etmeyin.
Günlük cilt bakımınızı da temizleyicilerle sınırlı tutmaktan vazgeçin. Nemlendiricileri de oyuna dahil edin.

sonbaharda ellerin ve ayakların bakımı

3. Sonbaharda ellerin ve ayakların bakımı:
Düzenli olarak manikür ve pedikür yaptırsanız da, sadece bunlar yeterli olmayacaktır. Hele de böyle mevsim geçişlerinde. Günde en az bir kez ellerinizi ve ayaklarınızı bolca nemlendirin. Bunu gece yatarken yapabilirsiniz. Nemlendirmediğiniz ayaklar, yazın bunun hesabını sorar, unutmayın.
Sıra geldi tırnaklara… Tırnaklarınızı güçlendirecek ve soğuktan koruyacak çekişti ürünler var. Bir rutin bulun ve ona deva edin. Ek olarak her gün limon suyu ile el ve ayak tırnaklarınızı ovun. Limonun vereceği eşsiz güce inanamayacaksınız.

4. Sonbaharda vücut bakımı:
Öncelikle ölü derilerden arınma zamanı! Kesenin gücüne inanın ve kendinize bir hamam sefası armağan edin. Yaz boyu güneş sonrası sürdüğümüz nemlendiriciler çok iyi gelmişti değil mi? Şimdi bir benzerine kışın devam edeceğiz. Kış boyunca dizlere, dirseklere ve bacaklara nemlendirici uygulamayı sakın ihmal etmeyin. Her cilt tipi kuruyup dökülme sorunu yaşayabilir. Nemlendiriciler ile bu durumu ortadan kaldırmanız mümkün. Kışın en büyük sorunu kuru bir cilt ama bununla mücedele etmek de imkansız değil.

Sağlıklı ve bakımlı olmak için kendinize biraz zaman ayırın. Biraz zaman ve emekle ışıl ışıl bir sonbahar, sıcacık bir kış yaşamak mümkün.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı