İç Giyim

Vücuda Uygun Külot Nasıl Seçilir?

Her kadının vücut tipi birbirinden farklıdır. Moda dünyası her dönem farklı bir kadın tipini öne çıkarsa da dünya üzerinde ne kadar kadın varsa her biri kendi ölçülerinde güzeldir. Vücut tipine uygun giyinmekse kusurlu görünen bölümleri kapayıp beğenilen yönleri ön plana çıkarmaya yarar. Kimi kadın armut tipi vücuda sahiptir, kimi kum saatidir, kimininse elma tipi vücudu vardır. İşin püf noktası vücut tipini bilip buna göre giyinmektedir. İç çamaşırı seçimi ise vücut hatlarımızın daha orantılı görünmesi için oldukça önemlidir. Şimdi seninle hangi vücut tipine göre hangi külotu seçmen gerektiğini paylaşacağız.

Vücuda Uygun Külot Nasıl Seçilir?

penti hipster külot
Penti – Hipster Külot

Elma tipi vücuda sahip küçük kalçalı kadınlar için külot seçimi daha kolaydır. String tipi külotlar bu vücut formunda güzel bir görünüm yaratır. Küçük kalçalı kadınların dikkat etmesi gereken nokta bedenlerine büyük gelen formda külot almamalıdır. Aksi takdirde bedenlerine bol gelen bir külot vücutta sarkma yapacak ve rahatsız edici bir görünüm oluşturacaktır. Ayrıca slip tipi standart külotlar da bu tip vücut yapısına yakışır ve rahat bir kullanım deneyimi sunar. Küçük kalçalı kadınlar için renk seçimi daha kolaydır. Desenli ya da desensiz külotlar tercih edebilirsiniz.

brazilian külot modelleri
Brazilian Külot Modelleri

Eğer armut tipi ya da kum saati tipi vücuda sahip geniş kalçalı bir kadınsanız siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renkler tercih etmeniz kalçalarınızı daha dar gösterecektir. Popoyu kaldıran korseli külotlar kalçalarınızın daha sıkı ve daha dar görünmesini sağlayacaktır. Likralı modeller de kalçalarınızı toplayacaktır. Hipster ve brazilian tipli külotlar geniş kalçalı kadınların vücutlarının çok daha orantılı ve kadınsı görünmesini sağlar. Eğer geniş kalçalıysanız ve yine de string kullanmak istiyorsanız yüksek belli modelleri tercih etmek daha formda görünmenizi sağlar. Lastikli kumaşlar teninizi keseceği için kıyafetlerinizin üstünden rahatsız edici bir görünüm oluşmasına neden olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı