Saç Bakımı

Yaz Biterken Saçlara Bakım

Yaz mevsimini hemen hemen hepimiz severiz. Ancak, deniz, havuz, güneş ve çeşitli ürünlerin saçlarımıza verdiği zararları göz ardı edemeyiz. Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi, deniz ve havuz sonrası saçlarınıza bakım yapmayı, yaz mevsimine uygun maskeler kullanmayı ihmal etmeyin. Her mevsim saçınıza uygun bakım rutinini mutlaka uygulayın. Böylece, hava durumunun saçınıza verdiği zarar en aza inmiş olur. Yaz biterken saçlarınız için önerdiğimiz, yazın olumsuz etkilerini ortadan kaldıracak bakım önerileri için hazır mısınız?

Yaz Sonrası Saç Bakımı İçin,

Sağlıklı bir kesim, her zaman en iyisidir…
Yaz biterken, saçlarınıza sağlıksız bir görünüm veren kırık uçları kestirin. İnanın, sadece bu bile saçlarınızı çok iyi gösterecek. Kırık uçları tamir etmenin imkanı yok desek yeridir.

Onlardan kurtulun ve tertemiz bir kesimle yazın olumsuz etkilerine veda edin.

Saç tipinize göre bir bakım maskesi bulun.
Hemen hemen her saça iyi gelen keratini de özellikle listenizde bulundurun. Saçlarınıza haftada bir kez, yoğun bir keratin maskesi yapabilirsiniz. Keratin, saç tellerinizi güçlendirecektir. Güçlü saç telleriniz ışıltılarla size teşekkür edecekler…

saç maskesi
Sıcak saç şekillendiricilerden bir süre uzak durun.
Saç şekillendirme detoksu yapmak, saçlarınızın kendilerini toparlaması için onlara zaman vermektir. Sadece bir hafta bile bunu yapsanız, saçlarınızın çok iyi görünmeye başlayacağına eminiz.

sıcak saç şekillendirici
Sağlıklı beslenmeyi ihmal etmeyin.
Saçlarınızın, tırnaklarınızın ve derinizin sağlığı için, yeme-içmenin öneminden her zaman bahsediyoruz. Meyveleri, sebzeleri ve sağlıklı proteinleri öğünlerinizden eksik etmeyin. Ara öğünlerinizde tüketeceğiniz kuru yemişler de çok faydalı olacak. Dengeli ve yeterli beslenme ile saçlarınızın değiştiğine şahit olmaya hazır mısınız?

sağlıklı beslenme ve sağlıklı saçlar
Şifalı yağların gücünden faydalanın
Her gece yatmadan önce, saçlarınızı badem yağı, sarı kantaron yağı veya zeytinyağı gibi şifalı bir yağ ile nemlendirin. Bir tatlı kaşığı yağı ellerinize alın, avuçlarınızda ısıtın ve saçlarınıza hafifçe sürün. Yastığınızın yağdan etkilenmemesi için bir havlu kullanabilir veya saçınızı sarabilirsiniz. Sabah uyanıp saçlarınızı yıkadığınızda ne kadar yumuşak ve parlak olduklarına şaşırabilirsiniz.


şifalı yağlar
Rutin temizliğinin kurallarına dikkat edin.
Hemen hemen her gün kullandığımız şampuan ve saç kremleri saçlarımız için yorucu olabiliyor. Saçlarınızı iki günde bir yıkamaya alıştırmayı deneyin. Şampuan ve saç kremi olarak da olabildiğince doğal ürünleri tercih etmeye çalışın.

Yaz sonrası saç bakımın temellerini sizler için sıraladık. Sağlıklı ve parlak saçlar bütün kadınların hayali! Neden o güzel saçlara ulaşmayasınız ki?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı