Spor Modası

Yaz Tatilinde Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri

Spor yapmak, bir çoğumuz için alışkanlık haline gelmişken, bir çoğumuz için de sürekli motivasyonumuz kaybettiğimiz ve yapılması gerekenler listesinin en başında yer alan bir madde. Spor yapmak hangimizin iyi bir motivasyona ihtiyacı yok ki?

Yaz aylarında spor yapmak, yüzmek dışında pek de ilgi çekici gelmiyor kulağa değil mi? Aslında spor alışkanlıklarımıza yaz dönemi gibi uzun aralar verince, dönüş yapmak çok daha zor oluyor. Yaz tatilinde de spor mu yapılırmış, bahanesini ortadan kaldırmak için, bugün size, yaz tatilinde spor yapmak için motivasyonunuzu arttıracak 5 öneri hazırladık! Başarabiliriz kızlar, haydi spora!

Açık Havada Spor Yapmak Gibisi Yok!

Yaz Tatilinde Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri
Yaz Tatilinde Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri

Yaz tatilinde spor için, açık havada yürüyüş, yapabileceğiniz en iyi başlangıç noktasıdır. Yaz tatilinizde kapalı spor salonlarına kapanmak istemeyebilir ya da yazlığınıza yakın yerlerde iyi bir spor salonu bulamayabilirsiniz. Ve aslında bunların hiçbirine ihtiyacınız da yok. Kendinize belirleyeceğiniz rota ile, belki sabahın ilk ışıklarıyla, güneşin doğuşunu izlerken orta tempoda bir yürüyüş size çok iyi gelecektir. Hatta yürüyüş sonrası, parklardaki spor aletleriyle de bir kaç hareket yapmayı deneyebilirsiniz belki.

Yeni Şarkılar Keşfet ve Temponu Yükselt!

Yaz aylarında bir çok sanatçı, yepyeni şarkılarını, albümlerini yayınlıyorlar. Peki bu yeni şarkıları spor yaparken keşfetmeye ne dersin? Kendine dinlemekten zevk aldığın ve içlerinde bir kaç tane de ilk kez dinleyeceğin şarkılardan oluşan bir liste yap. Bu listedekileri keşfetmek için güzel bir yürüyüş, koşu ve bu bahaneyle de spora değmez mi? Biraz temponu yükselterek yaz tatilinde de formunu korumaya devam edebilirsin.

Yaz Tatilinde Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri
Yaz Tatilinde Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri

Spor Yaparken de Şık Olabilirsin! 

İyi giyinmek her kadını motive eder. Sen de spor yaparken şık ve rahat spor kıyafetlerini tercih edebilirsin. Bir düşünsene, spor kıyafetlerinin içinde nasıl da güzel görüneceksin? Bu görünümü korumak için elbette düzenli spora ihtiyacın var. Bu döngünün kendini tamamlamasına izin ver!

Rahatlamış Bir Zihne Sahip Olmak İstemez misin?

Yaz Tatilinde Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri
Yaz Tatilinde Spor Motivasyonunu Arttıracak 5 Öneri

Çoğumuz, okul, sınavlar, iş koşuşturması yüzünden ya da şehir kalabalığından sıkıldık. Keyif aldığımız şeyleri yaparak kendimize zaman yaratmaya çalışıyoruz. Peki bu keyif zamanlarını spor yaparak değerlendirsek, çok güzel olmaz mı? Spor yaparken, zihin de beden de aslında rahatlıyor. Kendi kendimize kalıyoruz ve belki de kafamıza takılan soruların da yanıtlarını buluyoruz. Kendinizi daha iyi hissetmek için spora vakit ayırmalısınız.

Hedef Koyun!

Yaz tatillerinde spor motivasyonunuzu sağlamak için en önemli adımı sona sakladık. Kendinize hedef koyun! Yaz aylarında, canınızın istediği şeyleri ölçülü olarak tüketebilirsiniz. Peki bunun yanında spor da yaparak, yaz dönemini kilo almadan ve daha fit görünerek kapatmaya ne dersiniz? Spor yalnızca kilo vermek için yapılmaz. Spor vücut direncinizi arttırmanıza yarar. Bu da tüm hayatınızı etkileyecek kadar büyük bir önem taşır. Hem direncinizi arttırıp, hem de motivasyonunu yüksek tutmak için kendinize hedef koyun!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı