Makyaj

Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajsız sokağa çıkmayanlar ve hiç makyaj yapmayanların tam orta noktasını bulduk: Yok Gibi Makyaj! Şimdi yok gibi makyajın sırlarını verme zamanı! Yok Gibi Makyaj, nerede, ne zaman, nasıl, neden yapılır; bütün soruların cevapları bizde…Yok Gibi Makyaj dosyası açılıyor.

1.adım – Baz baz baz:
Cildinizi makyaja hazırlamak, makyajın yüzünüze kolayca tutunmasını sağlamak için makyaj bazları olmazsa olmaz. Cilt yapınız kuruysa, nemlendirici bir baz sürmekle işe başlayın.

cilt tonunu eşitleme

2.adım – Cilt tonunu eşitleme zamanı:
Göz altlarınızı ve yüzünüzdeki ton farklarını eşitlemek için, kapatıcılar çıksın ortaya. Kapatıcıları cildinizdeki ton farkını ortadan kaldıracak kadar ve ince bir tabaka halinde kullanmakta fayda var.

ipek gibi fondöten

3.adım – İpek gibi fondöten:
“Yok Gibi Makyaj” yaparken, cildinize ten makyajı uygulamaya ihtiyaç duymuyorsanız çok şanslısınız. Ama ten makyajı olmazsa olmaz diyorsanız, fondöteni ince yapılı olanlardan seçin. İnce ve ipek gibi bir fondöten uygulayın.

fondöten uygulama
4.adım – Pudralarca:
Pudra aşamasında, iki adımlık bir yol var. Öncelikle, cilt tonunuza uygun pudrayı, yuvarlak hareketlerle ve dağıtmadan uygulayın. Tıpkı yoğun bir fondöten sürer gibi. Sonra, cilt tonunuzdan bir ton daha koyu bir pudra ile yanak ve göz kapaklarına hafif bir renk verin. Göz kapaklarında amaç, göz çukurunun gölgesini belirginleştirmek.

makyaj pudra

5.adım – Biraz daha renk:
Yanaklarınızın biraz daha ortaya çıkması için hafif bir allık seçin ve uygulayın. Doğal ton renginize uygun olanı tercih edin.

allık uygulama

6.adım – Işıltılar nerede:
Makyajınızın biraz daha ışık alması için simsiz bir highlighter ile ten makyajınıza son dokunuşları yapın.

highlighter

7.adım – Peki ya göz makyajı:
Göz makyajı konusunda biraz cimri davranma zamanı. Kirpik diplerinize ufak dokunuşlar, rimel ve yumuşak bir kaş dolgusu dışında bir şey yapmamaya özen gösterin.

göz makyajı

8.adım – Dudaklar, rujlar, parlatıcılar:
Dudaklarınızın doğal durması için, doğal renkli bir dudak kaleminin renginden faydalanın. Ve üzerine de dudak nemlendiricisi sürün. İşte hepsi bu kadar…Tene, gözlere, dudaklara doğal dokunuşlar ile, yumuşak görünümlü “Yok Gibi Makyaj”ınız hazır.

parlak dudaklar

Yok gibi demişken, şurada “Yok Gibi” bir şeyler var: Penti Yok Gibi Çorap

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı